Asbesti eemaldamise programm

Meil Eestis ei ole asbesti eemaldamise programmi, aga vaatame, kui edukalt rakendatakse sellist programmi meie naabrite juures Leedus.

Leedus leidub veel palju ohtlikku pärandit – asbesti sisaldavast eterniidist katuseid. Need ohustavad meie tervist, sest asbestitolmu sissehingamine võib põhjustada kopsuvähki. Seega on keskkonnaministeerium Euroopa Komisjoni toetusel käivitanud asbesti eemaldamise programmi.

Asbestos removal program 1
Asbestos removal program 1

Programmi esimeses etapis aastatel 2007–2013 sai keskkonnaministeerium üle 8000 avalduse vanade ohtlike asbesti sisaldavate katuste eemaldamiseks ja asendamiseks uute moodsate materjalidega, mis ei sisalda kantserogeenseid aineid. Selles etapis kavandati programmi edukaks läbiviimiseks ligi 15 miljonit eurot.

 

Asbestos removal program 2
Asbestos removal program 2

Asbesti eemaldamise programmi teine etapp vältab aastaid 2014–2020. Programmi nelja esimese aasta jooksul eraldas keskkonnaministeerium 2496 avalduse rahuldamiseks ligi 6 miljonit eurot. See moodustab 17% kogu programmi jaoks ette nähtud finantsidest.

Asbestos removal program 3
Asbestos removal program 3

Uusimat teavet ja avalduste esitamise kutse leiate Leedu Vabariigi põllumajandusministeeriumi riikliku makseagentuuri veebilehelt www.nma.lt või veebilehelt www.asbestuine.lt

Avastage meie tootevalikut

Leia edasimüüja

Leia meie lähedased teie partnerid

Laadige alla brošüürid

Laadige meie toodete brošüürid alla

Allalaadimiskeskus