Levinumad probleemid fassaadiga

Fassaad on esimene asi, mida möödujad maja juures märkavad. See on silmale ilus vaadata ja kaitseb ka maja mehaaniliste kahjustuste eest ning võimaldab sellel hingata. Aga nagu kõige muu eest, tuleb ka maja fassaadi eest hoolt kanda, et see teid kaua teeniks. Fassaadi puhul saab paljud probleemid välistada juba kohe alguses, kui fassaadimaterjali valitakse.

Common facade problems and how to solve them 1
Common facade problems and how to solve them 1

Esimene ja üsnagi levinud probleem on sambla kasvamine fassaadil. See kipub fassaadil tekkima siis, kui maja asub varjulises, tarastatud või tihedalt taimestikku täis kohas. Sambla eemaldamiseks puhastage kõigepealt fassaadi sambla eemaldamise kemikaaliga ning siis survepesuriga. Et vähendada sambla tekkimise tõenäosust, võiks valida fassaadimaterjali, mis on vähem elektrostaatiline ja väiksemate pooridega. Selline materjal ei tõmba tolmu ligi ja sammal ei saa kasvama hakata.

Common facade problems and how to solve them 2
Common facade problems and how to solve them 2

Järgmine levinum fassaadiga seotud probleem on fassaadi kulumine. Selle lahendamiseks tuleb lihtsalt fassaad üle värvida. Kui majaomanik ei soovi sellega igal aastal tegeleda, tuleks kohe alguses valida võimalikult kvaliteetsed materjalid. Mida pikema värvigarantii tootja annab, seda suurem on võimalus, et värv püsib kauem ja ei kulu paari aastaga ära.

Common facade problems and how to solve them 3
Common facade problems and how to solve them 3

Ka mehaanilised kahjustused on üks levinum probleem, eriti just väikeste lastega majas. Näiteks võib pallimängu ajal juhtuda väike õnnetus, mille tagajärjel tekkiv mõra võib fassaadis püsida igavesti. Seega tuleks enne fassaadimaterjali ostmist hoolega uurida, kas antud materjal on vastupidav mehaanilistele kahjustustele, ja kui ei, siis kui keeruline seda vajadusel parandada oleks.

Ja viimane probleem on tuleohtlikkus. See probleem ei ole eriti levinud, kuid enne fassaadimaterjali valimist tuleks alati hoolikalt mõelda, sest väga tuleohtliku materjali puhul võib maja tules hävineda hulga kiiremini kui rasksüttivate materjalide puhul. Fassaadi eesmärk on kaitsta, nii et valige kvaliteetsed materjalid ja kaitske end. Elu hinnaga ei ole mõtet raha säästa.

Fassaadimaterjalid sortiment

Leia edasimüüja

Leia meie lähedased teie partnerid

Laadige alla brošüürid

Laadige meie toodete brošüürid alla

Allalaadimiskeskus