Kiudtsement või puit

Paljud teevad sellise vea, et arvestavad vaid ühte osa fassaadimaterjalidest ehk materjali hinda. Jah, hind on loomulikult tähtis, aga arvestada tuleks mitte ainult algset investeeringut, vaid ka kogu fassaadi hooldamisele kuluvat aega. Siinkohal räägime peale kiudtsemendi ja puidu hinna ka mõlema materjali eelistest ja puudustest pikemas perspektiivis.

Fiber cement vs. wood 1
Fiber cement vs. wood 1

Kõigepealt räägime rahast. Jah, kui ainult esialgset maksumust arvestada, siis on kiudtsement kallim. Aga tooja annab värvile 10-aastase garantii ja kaitseomadustele 30-aastase garantii. Paigaldate fassaadikatte ja ongi kõik. Puitfassaadi aga tuleks iga 3–5 aasta järel värvida ja võimalik, et 10 aasta pärast välja vahetada, kui ei kasutatud sobivat impregneermaterjali. Nii et juba 10 aastaga muutub puitfassaad hulga kallimaks. Loomulikult lisanduvad siia ka muud ehitustöödega seotud ebamugavused – tolm, müra, lõhnad.

Fiber cement vs. wood 2
Fiber cement vs. wood 2

Kui võrrelda materjalide muid omadusi, siis mõlemad on lihtsad paigaldada – võite seda ise teha. Mõlemad on esteetilised ja looduslikud materjalid. Puit ei talu mehaanilisi vigastusi, samas kui kiudtsement peab neile hästi vastu. Peale selle on puit hulga tuleohtlikum kui kiudtsement. Samuti on see keskkonnamõjudele vastuvõtlikum: värv ja ka puit ise pragunevad ning pole veekindlad.

Fassaadimaterjalid sortiment

Leia edasimüüja

Leia meie lähedased teie partnerid

Laadige alla brošüürid

Laadige meie toodete brošüürid alla

Allalaadimiskeskus