Miks just ventileeritav fassaad?

Fassaad on üks maja kõige tundlikumaid osi. Millist fassaadi eelistada, et maja püsiks kaua ilus, krohvfassaadi või ventileeritavat fassaadi?

Why a ventilated facade? 1
Why a ventilated facade? 1

Krohvfassaadi peamine eelis on soodsam hind. Krohvil on suur värvi- ja tekstuurivalik. Aga ilust rohkem tähelepanu tuleks pöörata töö kvaliteedile, sest krohv on keskkonnatingimustele väga tundlik, mistõttu tuleb hea kvaliteedi tagamiseks rakendada lisameetmeid. Talvel fassaadi krohviga katta ei saa. Lisaks on see üsnagi kerge materjal.

Why a ventilated facade? 2
Why a ventilated facade? 2

Krohvi negatiivne külg on see, et suurema fassaadi korral on maksumus kõrgem. Peale selle ei ole krohv väga pikaajaline lahendus. Võib-olla peate seda iga paari aasta järel veidi parandama ja üle värvima. Krohv ei ole ka grafiti-kindel, vaid on äärmiselt imav. Ja lõpetuseks – krohv ei pea vastu mehaanilistele vigastustele.

Why a ventilated facade? 3
Why a ventilated facade? 3

Ventileeritav fassaad sobib hästi suurematele pindadele, sest siis ei ole fassaadil tarvis täiendavad vuugivahesid. Teiseks parandab ventileeritav fassaad hoone heliisolatsiooni. Ventileeritava fassaadi paigaldamisel kasutatakse ainult looduslikke vahendeid, nii et see on keskkonnasõbralikum variant. Ventileeritav fassaad tuleb korralikult paigaldada, aga selles on hiljem lihtsam vigu parandada, samas kui krohviga on see praktiliselt võimatu. Kuna ventileeritav fassaad ei ole keskkonnatundlik, saab seda paigaldada ka talvel. Ventileeritavaid fassaade valmistatakse mitmesugustest materjalidest: voodrilauad, plaadid jne, ning samuti on saadaval suur valik värve ja pinnaviimistlusi, et igaüks leiaks endale sobiva lahenduse. Ja lõpetuseks – ventileeritav fassaad peab vastu mehaanilistele vigastustele. Eternit Balticu ventileeritavate fassaadide materjalid on tulekindlad (tuleklass A2).

Seotud artiklid

Horizontal or vertical fixing?

Horisontaalne või vertikaalne paigaldus?

Horizontal or vertical fixing?

CEDRAL voodrilaudu saab paigaldada horisontaalselt või vertikaalselt. Mõlemad variandid annavad tulemuseks huvitava fassaadipinna. 

Lugege rohkem
Real price of the facade

Fassaadi tegelik hind

Real price of the facade

Kas teadsite, et fassaad ei koosne ainult kattematerjalist? Nii et ärge võrrelge fassaadimaterjale hindu, sest materjal ei ole tegelikult fassaadi ehitamise juures suurim kulu.

Lugege rohkem
Equitone for residential houses

Equitone elumajadele

Equitone for residential houses

Elumajade omanikud on üha rohkem enda jaoks avastamas EQUITONE fassaadimaterjali. Vastupidava materjali loomingulisel kasutamisel võib tulemuseks olla midagi imelist.

Lugege rohkem
Classical or modern facade

Klassikaline või moodne fassaad

Classical or modern facade

Fassaade on palju erinevaid stiile. Milline valida? Klassikaline või moodne? Uurige, milline stiil teie maja fassaadile kõige paremini sobiks!

Lugege rohkem

Fassaadimaterjalid sortiment

Leia edasimüüja

Leia meie lähedased teie partnerid

Laadige alla brošüürid

Laadige meie toodete brošüürid alla

Allalaadimiskeskus