CEDRAL ehituse algust

Leedus, Naujoji Akmenės asuv kiudtsemendist laineplaatide tootja Eternit Baltic kavatseb juba 2. novembril uue tehasehoone ehitust alustada. Seal hakatakse tootma nii Leedu siseturule kui ka Kesk- ja Ida-Euroopa turgudele mõeldud tsementvoodrilaudu Cedral. 

 UAB Eternit Baltic, mis kuulub rahvusvahelisse ehitusmaterjalide tootjate gruppi Etex, oli siiamaani Leedus vaid tsementvoodrilaudade müüjaks, tooted aga tarniti siia teistest Etexi gruppi kuuluvatest tehastest. Laieneda otsustanud Etexi grupp kaalus uue tehase ehituseks koguni viit võimalikku kohta. Valik tehti Poola, Saksamaa, Belgia, Venemaa ja Leedu vahel. Kuna kiudtsemendist laineplaate tootev tehas Naujoji Akmenės juba edukalt tegutseb, otsustati investeerida Leetu. 

Etexi grupp kavatseb uue vabriku ehitusse investeerida umbes 34 miljonit eurot. Veidi enam kui aastaga on plaanis projekt lõpetada ning 2017. aastal tootmist alustada. 
Uue tehase tehniline võimsus võimaldab valmistada enam kui 4 miljonit ruutmeetrit tsementvoodrilaudu aastas. Niisugusele tootmismahule minnakse üle järk-järgult. 
Kolme aastaga planeeritakse tehases luua umbes 50 uut töökohta. Praegu on Eternit Balticus umbes 150 töötajat. 

Ehituse algust tähistatakse sümboolse, tulevastele põlvedele määratud teadet sisaldava kapsli paigaldustseremooniaga, mis toimub Eternit Balticu tehase territooriumil 2. novembril kell 13.00.

Kalkulaator
Lihtsalt ja intuitiivselt on võimalik välja arvutada katuse ja fassaadi ehituse või renoveerimise eelarve, saada detailne eelkalkulatsioon ja vastavad joonised.