Katuse tuulekasti

Katuse tuulekasti katmine voodrilaudadega CEDRAL

 

Mis on tuulekast ja missugune kattematerjal valida?

Katuse tuulekasti ehitamine tähendab katuse viimistlemist sobiva kattematerjaliga. Tuulekasti materjali valikul on oluline pöörata tähelepanu materjalide esteetilisele pikaealisusele. Tuulekast asub raskesti ligipääsetavas kohas, enamasti väga kõrgel, mistõttu selle hooldamine on suhteliselt keeruline. Valida tuleks niisugune viimistlusmaterjal, mis säilitab oma esialgse välimuse pika aja jooksul ning mida ei ole vaja üle värvida. Materjal ei tohi karta vett ning peaks soovitatavalt olema tulekindel.

Tsementvoodrilaudadest CEDRAL tehtud tuulekasti eelised

• Lihtne ehitus ja hooldus ka raskesti ligipääsetavates kohtades.

• Materjal ei mädane ega hallita, seda ei ole vaja üle värvida nagu puidust voodrilaudu.

• Tulemuseks on katuse esteetiline ja lõpetatud välimus.

• Tulekindel, ümbritseva keskkonna mõjudele vastupidav tuulekast.

• Võimalus luua fassaadiga sobiv ühtlane viimistlus.

 

Tuulekasti ehitamine

Tsementvoodrilauad CEDRAL kinnitatakse puitkarkassile kruvide või naeltega 4 nähtava kinnituselemendi abil. Alumise laua (aluslaua) kinnitamiseks võib kasutada 4,0 x 45 mm CEDRAL kruvisid. Ülemine laud (kattelaud) kinnitatakse nähtavate 5,5 x 55 mm kruvidega. Fassaadi ühtlase välimuse saavutamiseks valige CEDRAL tsementvoodrilaudadega sama värvi kruvid.

 

Rohkem teavet CEDRAL voodrilaudade kohta 

 

Tuulekasti lahenduste galerii

Kalkulaator
Lihtsalt ja intuitiivselt on võimalik välja arvutada katuse ja fassaadi ehituse või renoveerimise eelarve, saada detailne eelkalkulatsioon ja vastavad joonised.